• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Obecna kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie dużo bogatych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo zamożne, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to i tak UE jest wielką potęga. I choć w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to musimy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie Unia Europejska to doskonały pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale trudno powiedzieć czy np. problem dot. bezrobocia, a w szczególności wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednakże ma wielkie kłopoty? Trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.